Sóller na liście najlepszych europejskich destynacji 2023 roku

Jeśli szukasz dobrego powodu, aby odwiedzić w tym roku Majorkę, myślę, że ten jest całkiem niezły! 😉 Otóż urokliwe miasteczko Sóller, położone w pasmie górskim Serra de Tramuntana znalazło się na liście najlepszych europejskich destynacji 2023 roku.

Sóller na liście najlepszych europejskich destynacji 2023 roku

Stworzona w 2009 roku przez Komisję Europejską we współpracy z krajowymi biurami turystycznymi i funduszem EDEN, platforma cyfrowa European Best Destinations, przedstawiła listę 20 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie. W głosowaniu udział brało ponad pół miliona podróżników z 178 krajów.

Pośród zwycięzców znalazło się majorkańskie miasteczko Sóller, potocznie zwane “miasteczkiem pomarańczy”.

Jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek na całej wyspie, które, ukryte pomiędzy morzem a górskimi szczytami, oferuje odwiedzającym wyjątkową mieszankę historii, kultury i naturalnego piękna. Sóller znalazło się również na mojej liście “Majorka TOP 10”.

Sóller zostało uznane jako jeden z najlepszych ukrytych klejnotów zarówno w Hiszpanii, jak i w całej Europie oraz jako jedno z najlepszych miejsc:

  • na miesiąc miodowy w Europie,
  • do jazdy na rowerze w Europie,
  • które można odwiedzić pociągiem w Europie (chodzi tutaj o zabytkowy, drewniany pociąg, który kursuje na trasie Palma – Sóller),
  • oraz miejsc na emeryturę w Europie!

Co prawda Sóller zamyka listę rankingu, plasując się na 20 miejscu, no ale zawsze jest to jakieś wyróżnienie.

W tym miejscu dodam, że na podium, na miejscu pierwszym znalazła się… Warszawa! 🙂

Planujesz wakacje na Majorce? Skorzystaj z moich wyszukiwarek – zarezerwuj loty, noclegi lub samochód oraz wszystkie wycieczki i atrakcje na Majorce, takie jak np. Tramuntana Panorama Tour – Sóller, Deiá, Valldemossa.

Niektóre z linków na mojej stronie są linkami partnerskimi (linkami afiliacyjnymi). Oznacza to, że jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem takiego linku, ja mogę otrzymać niewielką prowizję. Nie oznacza to żadnego dodatkowego kosztu dla Ciebie, a dzięki temu wszystkie publikowane na blogu informacje pozostają darmowe.

error: