Koniec z pijaństwem w popularnych kurortach na Majorce i Ibizie + zmiany w all inclusive

Wraca normalność a wraz z nią wracają pierwsze od 2 lat wakacje bez większych ograniczeń. Jednakże sezon 2022 będzie również momentem przetestowania ustawy mającej na celu położenie kresu pijaństwu w kurortach uznawanych za najbardziej imprezowe – Magaluf, Playa de Palma i El Arenal na Majorce oraz Sant Antoni de Portmany na Ibizie.

Koniec z pijaństwem na Majorce i Ibizie

Rząd Balearów dąży do zmiany wizerunku wysp, a przede wszystkim wspomnianych wyżej miejscowości oraz zmiany nawyków odwiedzających je turystów.

Dekret został co prawda zatwierdzony już w lutym 2020 roku, ale zaledwie miesiąc później rozpoczęła się pandemia. Z tego względu, za sprawą zamkniętych hoteli, dużo mniejszej liczby turystów odwiedzających wyspy podczas obu sezonów, a przede wszystkim ograniczeń, które najbardziej uderzyły właśnie w szeroko rozumiane życie nocne, ustawa miała bardzo niewielki wpływ na realizację planu rządu.

Ustawa rządowa wprowadza ograniczenia w następujących obszarach:

All inclusive

Ograniczona została liczba darmowych napojów alkoholowych do 6 na dzień – maksymalnie 3 w porze obiadowej oraz maksymalnie 3 podczas kolacji.

Zabronione jest również udostępnianie samoobsługowych dystrybutorów alkoholu w hotelach.

Alkohol

Zakazuje się promocji typu “happy hour” a także “2×1” (dwa drinki w cenie jednego).

Sklepy mają zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 21:30-08:00.

Z alkoholem bezpośrednio wiąże się powszechnie znany w tych rejonach pubcrawling. Zakazuje się organizacji, reklamy jak i sprzedaży “wycieczek alkoholowych po barach”.

Zabronione jest także eksponowanie napojów alkoholowych.

Party boat

Statki wycieczkowe nie mogą reklamować się jako imprezowe, a ponadto wszystkie tzw. party boat, czyli łodzie imprezowe mają zakaz reklamowania się w objętych dekretem miejscowościach, a ponadto nie mogą odbierać klientów z tych obszarów, ani ich tam odsyłać.

Dodatkowo wydawanie nowych licencji na tego typu atrakcje zostało wstrzymane.

Balconing

Balconing – dla niewtajemniczonych – to po prostu skakanie przez gości hotelowych z balkonów ich pokojów lub z dachów wprost do basenu… (P.S. Czasem ktoś nie trafia…).

Hotele są zobowiązane do wydalenia osób dopuszczających się tych praktyk, ze skutkiem natychmiastowym. Praktyki zagrażające życiu lub zdrowiu są zabronione na całym obszarze Balearów. Na placówki, które nie wypełnią zobowiązania, mogą zostać nałożone wysokie sankcje.

Imprezy klubowe

Koniec z niestosownym ubiorem na imprezach i tzw, bikini party. Oznacza to nie mniej, nie więcej zakaz imprezowania w samym stroju kąpielowym, lub w przypadku panów, z nagim torsem.

Osoby nietrzeźwe, pod wpływem narkotyków, lub agresywne nie będą wpuszczane do wnętrz lokali.

error: