Playa Can Picafort – długa, miejska plaża idealna, aby spędzić dzień z rodziną

Plaża Can Picafort – serce kurortu o tej samej nazwie – to długa, piaszczysta plaża, znajdująca się na północno-wschodnim wybrzeżu Majorki.

Informacje ogólne o plaży Can Picafort

Playa Can Picafort położona jest w gminie Santa Margalida, w centralnej części Zatoki Bahía de Alcúdia, co sprawia, że ma dostęp do ponad 9 km wybrzeża wyspy. Plażę tworzy drobnoziarnisty, biały piasek i rozciąga się ona na prawie 1,5 km długości, i 20-30 metrów szerokości.

can picafort, mapa, majorka

Plaża jest nagradzana co roku znakiem jakości – Błękitną Flagą – przyznawanym przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE) we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Ekologicznej i Konsumenckiej (ADEAC).

Wadą tej plaży jest fakt, iż jest ona dość wąska i latem jest przepełniona.

plaża can picafort, majorka

Udogodnienia na plaży Can Picafort

Playa Can Picafort jest wyposażona we wszystkie udogodnienia, takie jak toalety, prysznice, wynajem leżaków i parasoli. Znajdują się tutaj także zjazdy ułatwiające dostęp do niej dla wózków dziecięcych lub osób niepełnosprawnych.

Bezpieczeństwo plaży Can Picafort

Jak w większości plaż w tym rejonie, zejście do wody jest tutaj łagodne, a woda jest płytka, dlatego jest to miejsce komfortowe i bezpieczne dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Dno jest prawie całkowicie pozbawione kamieni, co jest dodatkową zaletą tej plaży.

Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na plaży w sezonie letnim, od maja do października, czuwają ratownicy.

playa can picafort, mallorca

Dostęp do plaży

Do plaży Can Picafort bez problemu można dojechać samochodem i zaparkować na jednej z ulic kurortu znajdujących się w jej pobliżu.

Na miejsce można dojechać również komunikacją miejską. Do wyboru jest kilka linii:

  • z lotniska do Can Picafort dojeżdż linia A32
  • Palma de Mallorca – Can Picafort – linia 390
  • Inca – Can Picafort – linia 395
  • jeśli znajdujecie się na północy wyspy, możecie skorzystać z linii 352, która łączy Can Picafort z Puerto de Pollensa (przejeżdzając przez Playa de Muro, Puerto de Alcudia i Alcudia)
  • latem aktywne są również linie 353 (Can Picafort – faro de Formentor), 354 (Can Picafort – Puerto de Soller) i 355 (Can Picafort – Sierra de Tramuntana – m.in. Lluc i Sa Calobra)

Rozrywki i atrakcje, czyli co robić na plaży Can Picafort

Sporty i atrakcje wodne

Can Picafort ma w swojej ofercie duży wybór, jeśli chodzi o atrakcje wodne i sport. Paddlesurf, windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie to tylko niektóre ze sportów wodnych, które można tutaj uprawiać. W kurorcie znajdują się wypożyczalnie oferujące sprzęt, jeśli nie posiadacie własnego. Będąc na plaży Can Picafort możecie również wypożyczyć rowery wodne, łodzie, zafundować sobie przejażdżkę na dmuchanym bananie lub spróbować bardzo popularnego na Majorce parasailingu. Wzdłuż plaży znajdziecie również kilka boisk do siatkówki plażowej.

Promenada

Promenada Can Picafort rozciąga się na całą długość kurortu i jest idealna na spokojny spacer po okolicy.

Bary i restauracje

Przy promenadzie znajduje się ogromna ilość barów i restauracji, z tarasami znajdującymi się na wprost morza, gdzie możecie spróbować lokalnych specjałów delektując się widokami i wsłuchując w szum morskich fal.

Relaks

Pływanie, opalanie, relaks pod parasolem przy dobrej książce, szum morza, podziwianie widoków sącząc sangrię na tarasie pobliskiego baru, to też dobry sposób na spędzenie czasu na tej plaży 😉

Plaża Can Picafort – czy warto?

Jak już wspomniałam wyżej, ta plaża jest dość wąska, co jest jej sporą wadą, gdyż latem naprawdę jest pełna ludzi.
Ze względu na oferowane usługi, bezpieczeństwo, spory wybór atrakcji, ładną, długą promenadę, plaża Can Picafort jest dobrym miejscem, aby spędzić tu dzień z przyjaciółmi czy rodziną.

dojscie do plazy w can picafort, majorka

Pozdrawiam Was cieplutko i do następnego postu 🙂
Magda

error: